Dükkân'da kargo ücreti 12 TL.

İşbu sözleşme, www.gribalkon.com internet sitesinden alışveriş yapan Tüketici ile bu internet sitesinin sahibi olan Satıcı (Gri Balkon) arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükleri 4822 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

Gri Balkon’da alışveriş yapan herkes “Site Kullanım Koşulları”nı ve “İptal ve İade Şartları”nı okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Satış işlemi yalnızca 18 yaşından büyük ve yurt içi sınırlarında yapılır. 

Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir.

Kullanıcılar sitede kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir. 

Gri Balkon tarafından tahsil edilen tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterinin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.

Satıcı tüketicinin siparişi kendisine ulaştırdığı andan itibaren en geç otuz gün içerisinde edimini yerine getirir. Bu süre, tüketiciye daha önceden yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla on gün uzatılabilir.

Kargo firmasının, ürünü Tüketici’ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün Tüketici’ye teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki alıcı tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Satıcı, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, Tüketiciye eşit kalite ve fiyatta ürün önererek tedarik edebilir.

Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Tüketici’ye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde Tüketici’ye iade eder.

Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya teslimat adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya www.gribalkon.com sitesinde belirtilen e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir. 

Tüketici ya da üçüncü kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici’ye aittir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Tüketici’ye iade edilir. 

Gri Balkon’dan verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir. Gri Balkon bu işlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edebilir. Talep edilen bilgiler senin güvenliğin içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya yönetici tarafından güvenli görülmeyen yada kuşku uyandıran siparişler gönderilmez.

Teslimatlar, özel talepler haricinde, Gri Balkon tarafından belirlenen kargo şirketi ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Sipariş edilen paket teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. Paket teslim alındığı anda siparişin, kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici’nin veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Sepet

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping